נדל"ן

עו"ד אילן הלוי

המשרד מעניק ללקוחותיו ליווי משפטי ועיסקי במגוון עסקאות נדל"ן, החל משלב המו"מ, דרך ניסוח ההסכם ועד לגמר ביצועו. במסגרת זאת אנו עוסקים במגוון רחב של הסכמים, פשוטים ומורכבים, הסכמי מכר רגילים והסכמי קומבינציה ותמ"א 38 וכן מגוון רחב נוסף של הסכמים.

הנסיון הרב שרכשנו מאפשר לנו "לסגור" הסכם במהירות תוך הקפדה על נושאים החשובים ללקוח.

כל עיסקת נדל"ן מחייבת הכרה והתיחסות לנושא מיסוי מקרקעין. נסיוננו המקצועי מאפשר לתכנן ולערוך כל עיסקה בהתיחס לנתוני הלקוח, נתוני העיסקה וסעיפי החוק הרלבנטיים. ככל שנדרש אנו מייצגים את לקוחותינו מול רשויות המיסוי.

חלק אחר מתחום הנדל"ן מתיחס לתהליכי תכנון ובניה, המוסדרים בחוק התכנון והבניה על תקנותיו הרבות. תהליכים אלו נערכים מול וועדות תכנון ובניה ורשויות אחרות, ומטבע הדברים כרוכים בבירוקרטיה רבה. הנסיון והידע המקצועי שנצבר מאפשרים לנו לתת שרות יעיל ומהיר ללקוחות ולייצגם מול גופים אלו.

הכרות עם הליכי התכנון והבניה ועקרונות של שמאות מסייעים לנו בייצוג לקוחות לגבי הפחתת היטלי השבחה ולגבי תביעות בגין ירידת ערך עקב מתן תוקף לתוכנית (סעיף 197 לחוק התו"ב).

רישום זכויות בלישכת רישום המקרקעין חשוב ביותר לבעלי הנכס. במקרה השכיח של בנין מגורים ובו מספר דירות, השלב הסופי הוא רישום הבית כבית משותף ורישום זכויותיו של כל בעל דירה כבעלים של דירתו. גם אם הבנין רשום כבית משותף הרי שבכל מקרה של שינוי בבית (פרויקט תמ"א 38/ הוספת מרפסות/ הרחבת דירות וכו') יש לתקן את מסמכי הבית המשותף על מנת לשקף את השינוי שבוצע. המשרד עוסק בכל אלו.

לא כל הבתים רשומים כבית משותף. בגלל שיקולי מס בעבר נרשמו הזכויות בחלק מבניני המגורים בבעלות חברה (חברת גוש חלקה) כאשר זכויות בעלי הדירות נרשמו כחכירות. צורת רישום זו עשויה לסכל עסקאות בדירות בבנין כזה וכך להפחית משווי הדירות. המשרד עוסק בהסדרת הרישום בדרך של פירוק החברה ורישום זכויות הבעלות בכל דירה באופן ישיר.

יש בית, יש שכנים ואלו לפעמים רבים ומתווכחים. היחסים בין בעלי הדירות בבית משותף מוסדרים בעיקר בחוק המקרקעין ובתקנון הבית המשותף. המשרד מייצג לקוחות בנושא סכסוכי שכנים, בפני המפקח על רישום מקרקעין ובכל ערכאה רלבנטית אחרת.